ПОПУЛЯРНИ ЛИЧНОСТИ ГОСТУВАТ НА МЛАДИТЕ ХОРА В ШУМЕН

Популярни личности пристигат в Шумен, за бъдат жури в състезание и лектори във форум по младежко предприемачество. Двете събития ще се проведат на 25-и и 26-и септември в Камерната зала на Драматично-куклен театър „Васил Друмев“. Те са организирани от неправителствената организация „Демократично Сдружение Искам да Знам“ по проект „Младежи стават предприемачи“, финансиран от Министреството на младежта и спорта, чрез Националната програма за младежта (2016-2020).

В журито на състезанието са известният продуцент на телевизионни предавания и
шоупрограми Магърдич Халваджиян, основателят на първата иновационна агенция в България „Innovation Starter“ Леона Асланова, дългогодишният инвеститор и стартъп вдъхновител Даниел Лорер, изпълнителният директор на Асоциация „Прозрачност без граници“ Калин Славов и младият предприемач основател на студио за дизайн в Шумен Михаел Върбанов. В състезанието ще участват 14 младежи на възраст 15-29 г., преминали обучение по предприемачество в рамките на проекта. Те ще представят 2 отборни и 10 индивидуални бизнес идеи, които са развили по време на обучението. По този начин ще покажат предприемачески и презентационни умения.

Подготовката за състезанието започва на 24 септември в 9.00 ч. в конферентната зала на хотел „Замъка“, където бъдещите предприемачи ще работят по своите идеи, а на следващия ден – 25 септември от 13 ч. до 16 ч. ще ги представят пред журито. Според регламента на конкурса, всеки участник разполага със 7 мин., за да представи идеята си, а журито задава въпроси до 3 минути. Ще се оценяват оригиналността, реалистичността и потенциалът за развитие на идеите. Организаторите са осигурили предметни награди за победителите.

На 26 септември от 9.30 ч. до 15.00 ч. е форумът по младежко предприемачество, на който известните личности ще разкажат своите лични бизнес истории. Лектори на младежкия форум ще бъдат още финансистът и банкер Мартин Заимов и председателят на Надзорния съвет на „Алкомет“ АД и дългогодишен инвеститор в България Фикрет Индже. Бъдещите млади предприемачи ще се срещнат и с други представители на бизнеса. Специален гост лектор на събитието ще бъде и кметаът на Община Смядово г-жа Иванка Петрова, която ще сподели опита си на управленец, подкрепящ предприемачеството и гражданските инициативи.

Водещ на събитията ще бъде омбудсмана на Община Шумен Иван Капралов.

Стипендия на Фондация „ЕВРИКА“ за студенти от специалност Българска филология

   За осемнадесета поредна година се стартира конкурсната кампания за определяне на носителите на стипендии на Фондация „Еврика“ в размер на 2 300 лв. годишно. В резултат на постъпило целево дарение, за втора година (след конкурс и по правилата за отпускане на именни стипендии) ще се определи още един носител на специална стипендия: „Акад. Александър Теодоров – Балан“ в размер на 2 300 лв. за студент от специалност Българска филология.

   Кандидатите за именните стипендии и стипендията „Акад. Александър Теодоров – Балан“ трябва да подадат на място или да изпратят по пощата своите документи във Фондация „ЕВРИКА“ на адрес: София 1000, бул. „Патриарх Евтимий“ № 1ет. 2 от 01 септември 2020 г. до 15 октомври 2020 г.

   Необходими документи:

  1. Формуляр по образец;
  2. Заявление (свободен текст) за желанието за участие в конкурса за получаване на именна стипендия на Фондация „ЕВРИКА” и стипендията „Акад. Александър Теодоров – Балан“;
  3. Уверение от университета за успеха досега по учебни години и записването    за новата учебна 2020/2021 година;
  4. Копие от документи, удостоверяващи участие и класиране в национални и международни конкурси, олимпиади и конференции, публикации в научни издания и други такива за постижения на кандидата в овладяването на съответните науки, изява на творчество и други;
  5. Есе на тема ”Моето бъдеще на специалист – мечти, планове и реалност” (до 3 страници).

   С пълните условия за участие в конкурса бихте могли да се запознаете на следния адрес: http://www.evrika.org/?p=3742

   Най-добрите кандидати по документи ще бъдат поканени на среща разговор със специализирано жури, което окончателно ще се произнесе за съответните носители на единадесетте именни стипендии и стипендията „Акад. Александър Теодоров – Балан“.

Сезонен оператор бутилиране

Изисквания:

  • Средно образование;
  • Умения за работа в екип;
  • Умения за работа под напрежение, прецизност, отговорност, бързина;
  • Желание за работа на смени.

Основни отговорности:

  • Контролиране разхода на суровини и материали в смяната;
  • Зареждане машините и съоръженията с необходими суровини и материали и следене за правилната им експлоатация и протичане на производствения процес, качеството на продукта и опаковката на съответния технологичен етап;
  • Съдействие при провеждане на периодични технически прегледи на оборудването в съответствие с операционните инструкции;
  • Спазване на установените стандарти на компания, в частност изискванията по ЗБУТ.

Фирмата предлага:

  • 21+ дни платен годишен отпуск, ваучери за храна;
  • Вътрешно-фирмени събития, които ни обединяват около нашата обща страст: бирата;
  • Програма за препоръки;
  • Възможности за развитие на нови знания: подкрепа от ментори, тренинг в зала, електронна платформа за обучение + регулярно организирани вътрешни обучения;
  • Любопитен и иновативен екип, който винаги се стреми да надхвърли постигнатите резултати;
  • Целеустремена компания, водена от амбициозна стратегия в областта на корпоративната социална отговорност.

Отчетник производство

Изисквания:

  • Подходящо образование;
  • Отлични компютърни умения;
  • Отлично боравене с Excel;
  • Опит с ERP система – предимство;
  • Умения за работа в екип.

  • Осъществява документалното отчитанена всички производтвени звена в компанията;
  • Отговаря за вярно и коректно попълване на информацията от производствените звена в „ПП Ажур“;
  • Осъществява контрол за навременното отчитане на всички производствени звена;
  • Организира извозването и документалното придвижване на готови продукти към склад готова продукция;
  • Отговаря за навремнното разпространение на производствената документация и прилежащите етикети и поддържащи печатни материали.

  • Много добро възнаграждение, обвързано с професионалния и техническия опит;
  • Работа в съвременно оборудвано предприятие;
  • Възможност за обучение и развитие.

Мениджър качество

Изисквания:

  • Висше техническо образование;
  • Минимум две години опит в производствена компания на сходна позиция;
  • Аналитично мислене и умения за установяване и разрешаване на проблеми;
  • Ръководен опит – минимум две години;
  • Владеене на английски и/или друг западноевропейски език – предимство;
  • Отличини организационни умения и компютърна грамотност;
  • Свидетелство за управление МПС, кат. В – активен шофьор;
  • Умение за работа с MS Office (Excel, Outlook).

  • Отговаря за изграждането, поддържането и постоянното подобряване на ефективността на системите за управление на качество в съответствие с изискванията на международните стандарти за качество;
  • Оговоря за поддръжката, актуализацията и подобряването на ISO 9001 въведено в компанията;
  • Подготвя и предоставя дневни, седмични и месечни доклади за качеството;
  • Организира и/или извършва вътрешни и външни за компанията одити по качество;
  • Ръководи, мотивира и развива екипа на отдела;
  • Предлага коригиращи и превантивни мерки при необходимост;
  • Извършва подобрения и актуализация на системите за управление на качеството в унисон с актуалните световни тенденции за качество.

  • Мотивиращо възнаграждение, обвързано с постигнатите резултати;
  • Изградена бонусна система;
  • Интересна и динамична работа;
  • Работа в екип от професионалисти.